Bagrujte s nami
Lipatech EU 0948 360 788
0948 680 507

Pozadie vzniku privátnej značky gumových pásov Ruberhill

17.10.2016

Miroslav Slávik, manažér predaja náhradných dielov Lipatech s.r.o., objasňuje pôvod značky RuberHill a sumarizuje situáciu na trhu gumových pásov.

"Na úvod je treba objasniť, čo ma viedlo k napísaniu tejto správy. Niekto by sa mohol diviť jej zmyslu, ale ja som presvedčený, že je užitočné popísať skutočné a reálne okolnosti obchodu s gumovými pásmi a eliminovať alebo aspoň zmierniť následky neprávd a informačných manipulácií, ktoré sú mnohokrát rôznymi dodávateľmi používané. Všetko popisujem bez akejkoľvek snahy niekoho poškodiť. Ak bude mať niekto potrebu moje uvedené informácie spochybňovať, nebránim sa ďalšej diskusii.

Spoločnosť Lipatech s.r.o. sa v obchode s opotrebiteľnými náhradnými dielmi na stavebné stroje angažuje už mnoho rokov. Avšak v roku 2013 sme zásadne zmenili prístup k tomuto obchodu. Aby sme dosiahli konkurenčné výhody na trhu ČR a SR a taktiež mali možnosť ponúknuť zákazníkom lepšie obchodné podmienky, rozhodli sme sa vynechať všetky obchodné medzičlánky a začali sme priamu spoluprácu s výrobcami tejto komodity. Veľmi starostlivo sme vyberali dodávateľa predtým, než sme objednali prvé kontajnery s tovarom.

Vytvorili sme a zaregistrovali si vlastnú obchodnú značku RubberHill pre komoditu gumových pásov. Následne sme podpísali zmluvu o obchodnej spolupráci s popredným čínskym výrobcom gumových pásov. Táto firma má tridsaťročnú tradíciu vo výrobe pásov a pozitívne a dlhodobé referencie od výrobcov stavebných strojov i obchodníkov s gumovými pásmi z celého sveta. Samozrejmosťou bolo, že sme výrobný závod najskôr navštívili, videli celý výrobný proces, vrátane vlastnej skúšobne kvality. Všetky vyššie popisované okolnosti nás ešte viac utvrdili v rozhodnutí spolupracovať práve s týmto výrobcom. Objednali sme prvé 3 kontajnery (cca 500 ks pásov) ako začiatočnú zásobu pre naše sklady v Osnici pri Prahe a v Dubnici n. Váhom. Postupom času naša skladová zásoba narástla na viac než 1000 ks gumových pásov.

Teraz, po cca 3 rokoch od dodania prvých kontajnerov, môžeme hodnotiť doterajšiu spoluprácu s čínskym výrobcom pásov ako veľmi úspešnú. Svojimi produktami sme uspokojili veľké množstvo menších, stredných i veľkých firiem, ktoré prevádzkujú stroje na gumových pásoch na území ČR i SR. Opakujúce sa objednávky našich zákazníkov dokazujú spokojnosť s gumovými pásmi zn. RubberHill. Zatiaľ sme nezaznamenali problém s tým, že je nami dodávaný tovar čínskeho pôvodu. Možno bol niekto na pochybách a nechal sa presvedčiť zaujímavou cenou. Vďaka dobrej kvalite pásov RubberHill aj títo zákazníci po vlastnom vyskúšaní stratili pochybnosti a neváhajú opakovane objednávať naše gumové pásy.

Pretože je dlhodobým cieľom firmy Lipatech s.r.o. obsiahnuť maximálny podiel na trhu s gumovými pásmi, rozhodli sme sa zaistiť odpovedajúci produkt i pre najnáročnejších zákazníkov. Pre nich ponúkame gumové pásy zn. Bridgestone. Bežné najpoužívanejšie rozmery máme k okamžitému dodaniu v našom sklade v Osnici pri Prahe a v Dubnici n. Váhom. Aby sme mohli aj u týchto prémiových pásov ponúknuť zaujímavú cenu, odoberáme priamo z výrobných závodov Bridgestone v Poľsku a Japonsku.

Prakticky od začiatku nášho obchodovania s gumovými pásmi sa stretávame s argumentami zákazníkov, ktorí boli informovaní našimi konkurentami o „podradnej“ kvalite čínskych pásov a výnimočnosti ich nemeckých, kanadských, amerických či iných produktov (RobusTrack, Terratrack, Vematrack, Minitop, Renomag, J-Track aj.). So stopercentnou istotou vám garantujem, že všetky pásy týchto značiek sú výhradne vyrábané v Číne. Žiadna z nich nemá pôvod tam, kde mnohí dodávatelia tvrdia. Otázkou tak zostáva, akú kvalitu čínskych pásov obchodníci objednávajú. Dôkazom koncentrácie výroby pásov v Číne je i skutočnosť, že dvaja poprední svetoví výrobcovia pásov CAMSO (predtým Camoplast) a Bridgestone majú svoje vlastné výrobné závody v tejto krajine (okrem toho ešte Vietnam, Srí Lanka, USA, Poľsko, Japonsko, Brazília, Južná Kórea atď.)

Na záver chcem poďakovať našim zákazníkom, ktorí objednávajú pásy prostredníctvom našich obchodníkov alebo cez www.gumovepasy.cz a www.pasnabager.sk, za prejavenú dôveru. Garantujem, že urobím všetko pre udržanie súčasnej kvality služieb Lipatech s.r.o. a budem pracovať na ich ďalšom vylepšení. Už teraz môžem prezradiť, že úspešná stratégia našej firmy s gumovými pásmi RubberHill bude rozšírená aj o podvozkové diely na stavebné stroje ako sú spodné a horné kladky, hnacie ozubené kolesá a vodiace šponovacie kolesá. Čoskoro vám bude predstavený sortiment našej novo registrovanej obchodnej značky SOLEG."